Instagram İş Birliği İçin Ne Gereklidir?
Instagram İş Birliği İçin Ne Gereklidir?

Instagram profilinizi fırsata çevirip çeviremeyeceğinizi ve bu hesaplar yoluyla para kazanma ihtimalinizin olup olmadığını merak ediyorsanız, işe yarayabilecek bir fikrimiz var. Instagram uygulamasında biraz araştırma yaparak, bazı büyük şirketlerle işbirliği yapabilirsiniz. Bu şirketlerin ürünlerini profilinizde paylaşarak iyi paralar kazanabilme imkânınız olacaktır. Ancak şirketlerle işbirliği yapabilmeniz için bazı kriterlere sahip olmanız gerekmektedir. Bu kriterler;

  • Instagram hesabınızın etkileşim oranının yüksek olması gerekmektedir.
  • Instagram hesabınızın ilgi çekici ve özgün içerikler ile dolu olması gerekmektedir.
  • Instagram hesabınızın popüler bir hesap olması gerekmektedir.
  •  Instagram hesabınızın çok sayıda takipçiye sahip olması gerekmektedir.

Instagram’da İş Birliği Yapmak

Instagram'da işbirliği yapmak için uygun kriterleri sağladığınıza emin olduktan sonra, işbirliği yapacağız şirketleri araştırmalısınız. Hesabınızın edinmiş olduğu popülerliği kullanmanız, bu noktada önemli olacaktır. Anlaşma yapacağınız şirketlerle iletişime geçerek, işbirliği önermelisiniz. Daha sonra bir anlaşma sağlanması durumunda, içerik başına alacağız ücreti belirlemeniz gerekecektir. Bununla birlikte takipçilerinizin ürünleri gösterdiği ilgi ne kadar fazla olursa, firmadan alacağız ücret o kadar fazla olacaktır. Hesabınıza yüklediğiniz ürünün aldığı görüntülenme sayısı da firma kararlarında etkili olacaktır.

Instagram İş Birliği Yapmak İçin Şirketlerle Nasıl İletişime Geçmelisiniz?

Instagram’ın arama bölümüne işbirliği yapmak istediğiniz şirketin adını yazmalısınız. Şirket profiline ulaştığınızda, ticari bir işbirliği yapmak istediğinize dair bir kısa mesaj göndermelisiniz. Şirketlerle işbirliği yapma teklifinde bulunmak için, şirketin e-posta adresine bir mail gönderebilirsiniz. Eğer şirketin mail adresine dair bir bilgi bulamazsınız, şirketin web sitelerinden iletişim numarası veya bir adres bularak ulaşmayı deneyebilirsiniz. İşbirliği fikrinizin ilgi çekici olması için özenilmiş bir metin hazırlamalısınız. Şirket sayfanızı kontrol edilecektir. Bu nedenle özgün içerikler paylaşmaya özen göstermelisiniz. Sosyal reklam ağı şirketleri ile iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede size önerilen reklam kampanyalarından bir tanesini seçerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir. 

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip