Instagram IGTV ve Instagram Reels Arasındaki Farklar Nedir?
Instagram IGTV ve Instagram Reels Arasındaki Farklar Nedir?

Reels  olanağı kısa kısa videoların birbiri ardına eklenmesi meselesi iken IGTV bir video bütünü ve akışından ibarettir. İkisinin birbirinden farkı sadece video bütünlüğüdür. Elinizdeki içeriğe bağlı olarak seçeceğiniz video çeşidi sizi uygulamanın sağladığı bazı kolaylıklarla da hedefinize ulaştırıyor. Önemli olan eldeki ve kafanızdaki içerik tasarımına hangisinin daha çok verim sağlayabileceğini seçmektedir. Seçiminizi yaptıktan sonraki işlemlerden de bahsedeceğiz. 

IGTV Nedir? 

Bir dakikadan daha uzun videoların yüklenmesi için, dikey video boyutları için ve canlı yayınların direkt olarak IGTV’ye aktarılması meselesi için gayet ideal bir platform. İdeal dediğimiz bu kısımda içerik oluşturmak ve kendini ifade etmek bir nebze de olsa daha kolay. Süre ve özgürlük anlamında içinize sinecek olduğunu düşündüğümüz bir imkan olarak da karşınıza çıkar. Reels videolarına kıyasla daha uzun ve bütünleştirici olan IGTV videolarını fotoğraf yüklediğimiz alandan kapak fotoğrafı ve isim seçerek yayına açabilirsiniz. Yayınladığınız bu video, süresi  ve kalitesi bakımından Reels videolarından çok daha farklı görünecektir. 

Reels Nedir? 

Daha çok günlük ve eğlenceli videolara sahip olan bu içerik çeşidinde ise, çekilen kısa, saniyelik videolar içerik bakımından dilediğinizce ard arda ekleniyor ve kısımlardan bir bütün oluşuyor. İsterseniz 15 saniye isterseniz 30 saniye seçeneğiyle zamanı içeriğinize göre seçebilirsiniz. Videoları art arda yükledikten sonra IGTV’den farklı olarak arka fon için bir müzik tercih edebilir paylaşacağınız videoları daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Orijinal sesindeki haliyle yükleme seçeneğiniz de elbette mevcuttur.  IGTV’de ise videonun sadece  kendi sesiyle paylaşılabilmesi mümkün görünüyor. Müziği ve art arda eklenen videolarıyla tamamlanan Reels videosu yine tercihinize bağlı olarak açıklama kısmı da yazıldıktan sonra paylaşılabilir kıvama gelecektir. 
 

İlginizi çekebilir: İnstagram 100 takipçi satın al

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip