Instagram Hikâyelere Konum Eklenir Mi?
Instagram Hikâyelere Konum Eklenir Mi?

Instagram hikâyelere konum eklemek mümkündür. Peki, Instagram’da hikâyelere konum nasıl eklenmektedir?

Öncelikle ilk yapmanız gereken uygulama da hikâye bölümünü açmanızdır. Daha sonra yeni bir gönderi ya da galerinizde mevcut olan bir video veya fotoğrafı bu bölüme yükleyebilirsiniz. Karşınıza çıkan hikâye paylaşım ekranını yukarı doğru kaldırdığınızda konum kutucuğunu görebilirsiniz. Bu kutucuğa tıkladığınızda konum ekleme menüsüne ulaşabilmeniz mümkündür. Hikâyelerinize bu kısımdan çevredeki konumları aratarak ekleyebilir ya da bulunduğunuz konumu yazarak ekleyebilmeniz de mümkündür.

Instagram Hikâyelere Konum Eklemek Önemli Midir?

Instagram hikâyelerinde konum eklemek hesabınızla daha fazla kişiye ulaşmanıza olanak sağlayabilir. Hikâyelerinize eklediğiniz konumlar tıpkı etiketler gibi aynı şekilde çalışmaktadır. Paylaştığınız hikâyeniz, eklediğiniz konumdaki hikâyeler ile birlikte aynı yerde görülür. Burada şunu da belirtmeliyiz ki hikâyelerinizi eklediğiniz konumlara daha sonra girdiğinizde sadece Instagram hikâyelerini görürsünüz. Eklediğiniz konumda normal paylaşılan ınstagram gönderilerine ve videolarına ulaşamazsınız. instagram takipçi satın al Hikâyelerinize eklediğiniz konumlarla daha fazla kişiye ulaşabilir ve etkileşiminizi artırabilirsiniz. Ayrıca eklediğiniz konumlarla takipçilerinize bulunduğunuz konumu gösterme fırsatı bulabilirsiniz. Instagram’da hikâyelerinizi gören takipçileriniz, birçok beğeni ve yorum yapabilir. Böylelikle Instagram uygulamasında daha aktif olmanız sağlanır.

Instagram’da Hikâyelere Konum Ekleyememe Sorunu

Instagram hikâyede konum ekleyebilmeniz için hesabınızda konum ekleme özelliğinin açılmış olması önemlidir. Öncelikle uygulamanızın güncel olması gerekmektedir. Genelde güncellemeleri ınstagram uygulaması otomatik bir şekilde gerçekleştirmektedir ancak bazı durumlarda bunu sizin yapmanız gerekir. Eğer Instagram hesabınızda hikâye paylaşacağınız zaman sorun yaşıyorsanız, uygulamanızı kontrol edin. Sorun devam ederse, uygulamanızı silip, yeniden yükleyin. Kontrol ettikten sonra güncel olmadığını tespit edersiniz, en son sürümünü güncellemeniz gerekir. Başka bir çözüm yolu ise telefonunuzu açıp kapatmaktır. Ayrıca telefonunuzda bulan konu ekleme özelliğinin de açılmış olması gerekmektedir. Eğer bu özellik açık değilse, konum ekleyemezsiniz.

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip