Instagram Hakkında Bilinmeyenler
Instagram Hakkında Bilinmeyenler

Yıllardır Instagram hesabına sahip olmanıza rağmen, bildiğiniz özelliklerinin yanında bugüne kadar fark etmediğiniz özelliklerin de olabileceğini hiç düşündünüz mü? Bazı özellikleri gözden kaçırmış olabilirsiniz. Bu konuyu sizler için araştırdık. Aşağıdaki yazımızda sizlerle bu özellikleri paylaşacağız.

Instagram Kullanırken İşinize Yarayacak ve Çok Fazla Bilinmeyen Özellikler

  • Instagram'da devamlı takip ettiğiniz birileri varsa ve siz onların ne paylaştığını kaçırmak istemiyorsanız, bu hesaplar için uyarıları aktifleştirebilirsiniz. Bunu yapabilmek için takip etmek istediğiniz profile girerek sağ üstte yer alan üç noktaya tıklamanız ve gönderi uyarılarını aktifleştir demeniz gerekmektedir.
  • Instagram'da aktif bir kullanıcıysanız ve paylaşımlarınız önemliyse, instagram takipçi satın al etiketlendiğiniz fotoğrafları bakan takipçileriniz çok fazla olacaktır. Eğer siz etiketlendiğiniz fotoğraflarda hoşunuza gitmeyen detaylar fark ederseniz o fotoğraflardan kendi etiketinizi kaldırabilirsiniz. Bunu yapabilmeniz için etiketlendiğiniz fotoğrafın üzerine tıklayıp, ardından fotoğraf seçenekleri, daha sonra da beni fotoğraftan kaldır seçeneğini tıklamalısınız.
  • Telefonunuzu çok kurcalayan arkadaşlarınız ve aileniz varsa, sizde Instagram aramalarınızı kimsenin görmesini istemiyorsanız, arama geçmişini temizleyebilirsiniz. Bunu yapabilmeniz için profilinizin üst kısmında bulunan simgeye tıklayarak, buradan arama geçmişini temizle işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Instagram'da beğendiğiniz onlarca görsel ve video olabilir. Geriye dönüp neleri beğendiğinizi görmek isterseniz bu mümkündür. Instagram seçeneklerini açmalısınız. Daha sonra beğendiğiniz gönderiler seçeneğine tıklayarak, o güne kadar olan bütün beğenilerinizi görmeniz mümkün olacaktır.

İnstagram Hakkında Bilinmeyen İlginç Bilgiler

  • Instagram ilk kez Codename adıyla çıkmıştır. Daha sonra Instagram adını alarak kullanılmaya başlanmıştır.
  • Instagram kelimesi anlık kamera ve telgraf kelimelerinden türemiştir.
  • Instagram üzerinde yayınlanan ilk fotoğraf, ınstagram'ın kurucusu olan Kevin tarafından 15 temmuz 2010 yılında paylaşılmıştır.
  • Instagram'da bir sürü emojinin yer almasına rağmen en çok kullanılan emoji kalp emojisidir.
  • Instagram satın alındığında çok fazla kullanıcısı yoktu. 2012 yılında Facebook tarafından satın alınan Instagram’ın, 3 milyon kullanıcısı ve 13 çalışanı vardı.

 

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip