Instagram’da Silinen Mesajlar Tekrar Görünür Mü?
Instagram’da Silinen Mesajlar Tekrar Görünür Mü?

Instagram’da mesajlar bölümünü sıklıkla kullanıyorsunuzdur. Takip ettiğiniz kişilerin fotoğraflarına, hikâyelerine özelden mesaj atabilir ve beğenilerinizi dile getirebilirsiniz. Ancak zamanla mesaj bölümünde fazla mesaj olması gözlerinizi yorabilir ve mesajları silebilirsiniz. Bu mesajları silerken farkında olmadan silmemeniz gereken bir mesajı silmiş olabilirsiniz. Bu nedenle silinen bir mesajı geri getirme yollarını araştırmaya başlayabilirsiniz. Maalesef söylememiz gerekiyor ki, böyle bir durum söz konusu olmayacaktır. Ancak bazı uygulamalar, mesajların geri alınabileceğini söylemektedir. Bu uygulamalar hesabınızın şifresini isteyebilir ve bu güvenliğiniz konusunda sizi huzursuz edebilir. Bu konuda dikkatli olmalısınız.

Engelleme İşleminden Sonra Silinen Mesajlar Geri Alınır Mı?

Mesajlaştığımız bir kullanıcı ile herhangi bir nedenden dolayı sorun yaşayıp o hesabı engellemişseniz, konuşmuş olduğunuz mesajlar, bu engelleme durumundan sonra mesaj kutunuza gitmiş olmaktadır. Sizin bu mesajları geri getirmek için yapmanız gereken, engellediğiniz hesabın engelini kaldırmaktır. Bu engelleme işlemini kaldırmak için aşağıdaki adımları tek tek uygulamalısınız.

  • Instagram hesabınıza giriş yapmalısınız. Daha sonra hesabınız üzerinden ayarlar menüsüne gelerek bu bölümden güvenlik ve gizlilik kategorisini seçmelisiniz. Bu kategori içinde bulunan engellenmiş kullanıcılar seçeneğine tıklayarak, bu zamana kadar engellenmiş hesapları görebilirsiniz. Daha sonra, konuşmalarınızı geri almak istediğiniz engellediğiniz hesabın, engelini kaldırarak mesajlarınızı görebilirsiniz.

İndireceğiniz Uygulamalarla Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme

Google play ve app store’da bulunan uygulamalar size Instagram'da silinen mesajları geri getirme işlemini gerçekleştirmektedir. Bu uygulamalar işe yarıyor olabilir ancak size ait hesabın kullanıcı adı ve şifreniz istenmektedir. Bu nedenle bu tür uygulamaları kullanmadan önce dikkatli olmanız size yarar sağlayacaktır. Sizin yapmanız gereken bu uygulamaların kullanıcılara sağladığı doğrulama özelliğini kullanmanızdır. Bu tür uygulamaları kullanmadan önce önlemlerinizi almalı ve sonra işlem yapmalısınız.

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip