Instagram’da Açılan Butiğe Vergi Var mı?
Instagram’da Açılan Butiğe Vergi Var mı?

Instagram'da butik açarak, ürettiğiniz ürünleri ve toptan ürünlerin satışını gerçekleştirebilirsiniz. Instagram'da açtığınız butiğe vergilendirme uygulanmaktadır. Butiklerde satılan ürünler ticari kazanç sayılacağından vergi yükümlülüğü ortaya çıkar. T.C. vergi düzenlemeleri, internet ortamında satış yapan şahıs ve kurumlara, yapmış oldukları satış oranında gelir vergisi, stopaj ve KDV gibi vergi ödemeleri yükümlülüğü getirmiştir. Eğer Instagram'da açmış olduğunuz bir butikte yani ticari kazanç sağlayacağınız bir yerde vergilendirme yapmazsanız, yasal yükümlülükler altına girebilirsiniz.

Instagram’da Butik Nasıl Açılır?

Instagram’da butik açmak, uygulama üzerinden satış yapmak isteyen girişimcilere birçok avantaj sağlamaktadır. Eğer Instagram’da butik açmak istiyor ve bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, detayları yazımızda açıklıyoruz. Bunu gerçekleştirmek için uygulayacağınız bazı adımlar vardır. İşte detaylar.

  • Öncelikle dikkat çekici bir Instagram hesabı oluşturmalısınız ve kişisel bilgilerinizi kısaca anlattıktan sonra, mail ve telefon bilgilerinizi profil kısmına yazmalısınız. Ardından hangi kargo ile anlaşmalı olduğunuzu da belirtmeniz gerekir.
  • Daha sonra ürünlerinizle ilgili kaliteli ve güzel fotoğraflar paylaşmalısınız. Bu aşamada Instagram filtrelerini kullanabilirsiniz.
  • Sizinle aynı ürünü satan veya farklı ürünler satan butikleri inceleyebilirsiniz. Bu size fikirler verebilir.
  • Ürünlerinizin tanıtımını açık ve net bir şekilde yapmalısınız. Eğer ürünlerinizin farklı renk, ölçü, fiyat ve marka özellikleri varsa belirtmelisiniz.
  • Ödeme şeklinizi müşterileriniz için ayrıntılı bir şekilde belirtmelisiniz.
  • Size uygun olan bir kargo firması ile anlaşarak, ürünlerin müşterilere gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: İnstagram Türk Takipçi Satın Al

Instagram’da Açtığınız Butiklerde Satışları Nasıl Arttırabilirsiniz?

Instagram'da açılan butikler de satışlarının artması için bazı ipuçları bulunmaktadır. Bunlar;

  • Ürünlerinizi paylaşırken gönderilerinizde, ürünlerinizi ait özel hashtag oluşturabilirsiniz.
  • Takipçilerinizi analiz ederek, aktif olduğu saatlerde paylaşım yapmalısınız. Paylaşım yoğunluğunuz günde 2-3 kere ve haftalık olarak 3-4 gün yapılabilir.
  • Takipçi sayınızı arttırmalısınız ve ürünlerinizin dikkat çekiciliği için paylaşımların altına yorumlar yapıp, takipçilerinize sorular sorabilirsiniz.
  • Paylaşımlarınızda üslubunuza dikkat etmeli ve kibar olmalısınız.
Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip